والپیپرهای زیبای طبیعت

Beautiful nature wallpapers

۳۱ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

ارکا "نهنگ قاتل"


شاید شما هم بعد از شنیدن نام و یا دیدن این نهنگ ناخودآگاه فکر کنید که این موجود بسیار خطرناک است و خطرناک ترین آبزی دنیاست..ولی اینها هم باورهای بسیار اشتباهی ست که ما همه نسبت به این آبزی زیبا داریم.
ارکا "orca" نام نهنگی بسیار زیباست ""که من بسیار به آن علاقه دارم و آن را پاندای دریای می نامم"" از خانواده دولفین ها که میتوان گفت بزرکترین در خانواده خود هستند..با این که نهنگ ارکا در اکوسیستم جانوران دریای در صدر حرم غذای هستند ولی باعث نمیشود که خطرناک ترین هم باشند .. برای مثال گزارشات حمله کوسه بسیار بسیار بیشتر از نهنگ ارکا میباشد.
غذای اصلی این نهنگ معمولا فک و شیر دریایی ست با این حال کوسه ها هم طعمه این نهنگ میشوند..نهنگ ارکا بسیار اجتماعی زندگی میکند و در دسته های خانوادگی زندگی میکند به طوری که در میان جانوران یکی از شگفتی های نیز میباشد.
متاسفانه انسان صدر نشین خطرناک ترین موجود در حرم موجودات زنده در زمین از این آبزی بسیار زییا هم نگذشته ..متاسفانه شکارهای بیرویه کشورهای همچون ژاپن .. نروژ..شوروی سابق و ... در طی سال های 1954 تا 1990 تعداد بسیار زیادی "چندین هزار " نهنگ ارکا را شکار کردند و مقصودشان فقط روغن این نهنگ بوده و اصلا از گوشت آن برای خوراک خود استفاده نکردند.. در این بین کشتی ها و زیردریایی ها نیز با پخش امواج صوتی خو در دریا ها و اقیانوس ها بسیار بسیار به شنوای این نهنگ زیبا آسیب رسانده اند.
جای بسیار تاسف داره که ما انسان ها برای ایجاد دنیای مرفح برای خود دنیای موجودات زنده زیبای همچون نهنگ ارکا رو به جهنمی بی پایان تبدیل کرده ایم.
 
دانلود ویدئوى این هفته در ادامه مطالب
ادامه مطلب...
۳۱ شهریور ۹۳ ، ۱۵:۵۸ ۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

ایرلند شمالی

بینگ والپیپر  یکشنبه 30-06-1393

دانلود در 

ادامه مطلب...
۳۰ شهریور ۹۳ ، ۱۷:۰۶ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

پیرنه میانه "فرانسه"

والپیپر امروز نمای بسیار زیبای از طبیعت شهر پیرنه میانه در فرانسه.

پیرنه میانه بزرگترین شهر فرانسه از نظر وسعت است .. وسعت این شهر حتی از کشور دانمارک و یا هلند هم بیشتر است.

بینگ والپیپر شنبه 29-06-1393

دانلود در 

ادامه مطلب...
۳۰ شهریور ۹۳ ، ۰۸:۲۷ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

مکائو "نوعی طوطی"

طوطی های زنگازنگ بسیار زیبا با منقار های بزرگ و تیره رنگشان و طمی بلند..معمولا ما آنها را با سر و شانه و شکمی قرمز رنگ با بالهای روزد و آبی و دمی قرمز بیشتر دیده باشیم..البته در رنگ های سبز و آبی زرد هم وجود دارند..محل زندگی این طوطی بسیار زیبا در جنگل های آمازون در آمریکای جنوبی ست.

جای بسیار تاسف دارد که تجاوز انسان ها به محل زندگی این پرنده زیبا و دوست داشتنی در آمریکای جنوبی باعث از بین رفتن محل زندگیشان و کم شدن تعداد این پرنده که زمانی در این جنگل ها بسیار فراوان بودند.


بینگ والپیپر جمعه 28-06-1393

دانلود این والپیپر بسیار زیبا در 

ادامه مطلب...
۲۸ شهریور ۹۳ ، ۱۵:۱۶ ۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

گواناکو

این حیوان بسیار زیبا گواناکو نام دارد .. از خانواده شترسانان است و از گونه شترهای "لاما" این گونه از شتر ها که جسه بسیار کوچک تری نسبت به شتر های کوهان دار است ولی چیزی که این حیوان را نسبت به هم نوعان خود متمایز میکند کرک آن است ک بسیار نرم است برای مقایسه از کرک کشمیر نیز بسیار نرم تر بوده و بسیار هم گران است..این گونه از شتر فقط در جنوب آمریکای جنوبی زندگی میکند..سرخ پوستان در گذشته از حیوان برای بار کشی و همین طور از گوشت و شیر آن برای تغذیه خود استفاده میکردند.

 بینگ والپیپر 27-06-1393

دانلود در 

ادامه مطلب...
۲۷ شهریور ۹۳ ، ۱۶:۰۰ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

سواحل فرانسه

سواحل جزایر glenan در فرانسه.

بینگ والپیپر 27-06-1393

دانلود در 

ادامه مطلب...
۲۷ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۵۲ ۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

روستای ویز در اتریش

نمای بسیار زیبا از روستای ویز "weiz" سوار بر روی تپه های آلپ با امواج ابر ... .

روستای ویز در ایالت استریا در جنوب شرقی کشور اتریش میباشد .. بخش عمده اقتصاد این روستا از گردشگری ست.

بینگ والپیپر 25-06-1393

دانلود در 

ادامه مطلب...
۲۵ شهریور ۹۳ ، ۱۴:۲۵ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

شهرباستانی تیکال

شهر باستانی تیکال یکی از شهرهای معروف مایاها بوده .. این شهر باستانی در کشور گواتمالا در آمریکای مرکزی قرار دارد..محدوده این شهر باستانی در سال 1979 ثبت جهانی یونسکو گردید.

بینگ والپیپر  دوشنبه 24-06-1393

دانلود در 

ادامه مطلب...
۲۴ شهریور ۹۳ ، ۱۲:۴۰ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

پارک ملی یلواستون

پارک ملی یلواستون در ایالت وایومینگ در شمال شرقی آمریکا و یکی از اولین پارکهای ملی جهان در سال 1872 و به دستور کنگره تاسیس شد.طبیعت ناب اکوسیتم جانوری که در کمتر نقطه در جهان وجود دارد و مناطقی که به دلیل زمین گرمای چشمه های آب گرم طبیعی به وجود آورده این پارک ملی را یکی از پارک های منحصر به فردی تبدیل کرده.در والپبپر امروز تصویر از منطقه زمین گرمای این پارگ میاشد که بدلیل وجود گرمای زیاد سفرهای آبی که در آن منطقه وجود دارد گیاهای رشد نمیکند.دمای آبی که از این آب فشان ها خارج میشود 170 درجه فارنهایت میباشد.

بینگ والپیپر 23-06-1393

دانلود والپیپر امروز در 

ادامه مطلب...
۲۳ شهریور ۹۳ ، ۱۶:۴۶ ۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

بالتیمور ایالت مریلند

شهر بندری بالتیمور در ایالت مریلند آمریکا.این شهر زیبای بندری در شرق کشور آمریکا قرار دارد و یکی از شهر های بزرگ این کشور هم محسوب میشود.

بینگ والپیپر شنبه 22-06-1393

برای دانلود به 

ادامه مطلب...
۲۲ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۲۱ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰